×
Kategorie
Filtrowanie
Cena
-
Marka

Movery / Napędy

Filters
Filtrowanie
Pokazano 1-9 z 9 pozycji

Napęd do przyczepy kempingowej, akumulatory i ładowarki

Przyczepy kempingowe i karawany muszą być napędzane w odpowiedni sposób. Podróżowanie musi być bezpieczne, a komfort podróży w takich wypadkach musi stać na najwyższym poziomie. Stąd też od przyczep kempingowych wymaga się przede wszystkim wysokiego poziomu efektywności jeśli chodzi o napędy. W naszej ofercie znajdziecie więc państwo profesjonalne produkty z tego zakresu, począwszy od wysokiej jakości napędów automatycznych oraz manualnych, poprzez doskonałe akumulatory, specjalne movery i akcesoria niezbędne do wprawienia i utrzymania przyczep kempingowych w ruchu. Ta pełna oferta jest niczym więcej, jak odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie związane z napędami do przyczepy kempingowej, akcesoriami do napędów oraz akumulatorami do przyczep kempingowych. Nasi klienci mogą spokojnie dostosować napęd przyczepy kempingowej do swoich potrzeb, co pozwoli na komfortowe podróżowanie przez tysiące kilometrów, zapewnienie sobie dostępu do energii elektrycznej, prawidłowe ładowanie akumulatorów oraz przemieszczanie i parkowanie przyczep kempingowych.

Akumulatory i testery stanu naładowania

Jednym z kluczowych elementów jeśli chodzi o przyczepy kempingowe i kampery jest akumulator. Zapewnia nie tylko rozruch silnika, ale przede wszystkim pozwala na zachowanie odpowiedniego poziomu energii elektrycznej w przyczepie czy też kamperze. Akumulatory mogą ulec wyładowaniu zarówno na skutek nadmiernego użytkowania, jak również już starej konstrukcji, stąd też bardzo istotne jest ciągłe kontrolowanie ich stanu naładowania oraz kontrola efektywności pracy. W naszej ofercie znajdują się włączniki oraz wyłączniki akumulatorów, które działają w momencie osiągnięcia nadanego punktu naładowania. Ponadto, w sprzedaży znajdują się również specjalne osłony dla akumulatorów oraz testery, pozwalające na ciągłą kontrolę stanu naładowania lub rozładowania akumulatorów. Akumulatory są potrzebne do tego, aby utrzymać lodówkę przy pracy, aby zapewnić właściwy poziom oświetlenia samej przyczepy lub kampera oraz po to, aby zapewnić rozruch silnika. Nadmierne ich wyładowanie to jednocześnie uśmiercenie akumulatora, dlatego też kontrola stanu i poziomu naładowania jest wręcz kluczowa.

Napędy do przyczep kempingowych

Napędy ręczne, manualne oraz automatyczne do przyczep kempingowych stosowane są wszędzie tam, gdzie konieczne jest przemieszczenie przyczepy kempingowej na niewielkim obszarze, bez pomocy samochodu. Często na kampingach istnieje konieczność zaparkowania przyczepy w niewielkiej odległości od muru, innej przyczepy lub w miejscu, gdzie samochód nie ma możliwości wjazdu. Wówczas stosuje się właśnie specjalne napędy do przyczep kempingowych. W naszej ofercie posiadamy zarówno automatyczne, jak i ręczne napędy do przyczep, począwszy od prostych, poprzez bardziej wyszukane, tak aby klient zawsze mógł wybrać odpowiadający sobie napęd. Wszystkie napędy są napędami wysokiej jakości, dostosowanymi do potrzeb indywidualnych, dzięki czemu istnieje możliwość stosowania ich również w trudnych warunkach. Istnieją bowiem przypadki, gdy osadzenie przyczepy kempingowej odbywa się w miejscu w ogóle niedostępnym dla samochodu, wówczas taki napęd przyczepy musi poradzić sobie w trudnym terenie.

Nasza bardzo szeroka i jednocześnie niezwykle specjalistyczna oferta napędów do przyczep kempingowych jest odpowiedzią na popyt na tego typu produkty na rynku. Dodatkowo, w ofercie nie bez powodu znalazły się urządzenia i podzespoły wspomagające lub kontrolujące proces naładowania akumulatora, który w przypadku karawaningu jest kluczowym elementem, wpływającym nie tylko na komfort, ale również bezpieczeństwo i wiele innych czynników, które są istotne tak podczas samej podróży, jak i podczas odpoczynku i postoju.

Mover do przyczepy kempingowej

Przed rozpoczęciem dalekiej podróży autem z przyczepą kempingową koniecznie trzeba sprawdzić, czy układ elektryczny działa prawidłowo. W razie potrzeby warto zaopatrzyć się nowe urządzenia typu: napęd, ładowarka, akumulator, czy mover do przyczepy kempingowej. Prawidłowe funkcjonowanie tych elementów pozwala na korzystanie z urlopu bez zmartwień o brak energii w przyczepie czy o prawidłowe jej usytuowanie na polu kempingowym.

Mover do przyczepy kempingowej –  czym jest oraz na czym polega jego działanie?

Mover do przyczepy kempingowej jest elektrycznym urządzeniem manewrowym, które wspomaga ustawienie przyczepy na polu kempingowym. Ogromną zaletą tego urządzenia jest to, że pozwala ono zaparkować przyczepę bez konieczności podpięcia jej do samochodu.

Mover do przyczepy kempingowej jest prosty w montażu. Wystarczy zamocować mechanizm do elementów konstrukcyjnych przyczepy, stosując odpowiednie obejmy i śruby. Sterowanie urządzeniem manewrowym następuje przeważnie poprzez użycie odpowiedniego pilota, który jest dołączony do zestawu.

Zasada działania urządzenia, jakim jest mover do przyczepy kempingowej, nie jest skomplikowana. Bazuje ona na przeniesieniu ruchu obrotowego z rolek (rolki) roboczych zasilanych z akumulatora przyczepy, na jej oponę. Tym, co charakteryzuje większość moverów, jest specjalna belka stabilizująca.

Przed zakupem urządzenia, jakim jest mover do przyczepy kempingowej, warto upewnić się, czy jego działanie będzie odpowiadało naszym oczekiwaniom – zwłaszcza ze względu na osiągi i charakterystykę pracy. Niektóre movery posiadają specyficzne systemy zabezpieczeń, które powodują np. ich wyłączenie po przebyciu dystansu około 20 metrów przez przyczepę (kontynuowanie pracy przez to urządzenie jest możliwe dopiero po kilku minutach). Podczas wyboru konkretnego modelu, warto zapoznać się z warunkami serwisu oraz gwarancji, by w razie potrzeby wiedzieć, czego można oczekiwać.

W jaki sposób można serwisować mover?

Utrzymywanie movera do przyczepy kempingowej w czystości to główny warunek jego bezawaryjnej pracy. Gdy urządzenie manewrowe zostanie zabrudzone żwirem, piaskiem lub błotem, konieczne jest jego staranne oczyszczenie przy pomocy wody pod ciśnieniem. Co więcej, mover do przyczepy kempingowej powinien na bieżąco być oczyszczany z takich ciał obcych, jak gałęzie. Jest to bardzo ważne, ponieważ mogą one uniemożliwić lub zakłócić prawidłowe działanie urządzenia manewrowego.

Przed nadejściem sezonu zimowego zaleca się nasmarowanie rolek roboczych oraz ruchomych elementów mechanizmu oliwą maszynową lub smarem. Ponadto przed rozpoczęciem podróży z przyczepą kempingową, warto sprawdzić stan instalacji elektrycznej. Można to zrobić poprzez włączenie systemu rozłączania i załączania rolek oraz uruchomienie rolek we wszystkich możliwych kombinacjach.

Co warto wiedzieć przed wyborem movera do przyczepy kempingowej?

Przeglądając ofertę urządzeń manewrowych, można napotkać na urządzenia tradycyjne z tzw. belką stabilizującą, jak również bez tego elementu wyposażenia. Mover do przyczepy kempingowej bez belki posiada układ sterujący ukryty w obudowie silnika. Takie rozwiązanie umożliwia zredukowanie podczas manewrowania potencjalnego ryzyka uderzenia w przeszkody, które wystają z podłoża.