Produkt dnia
Bojler Ogrzewanie Gazowe Truma Combi 6 CP Plus Piecyk
Bojler Ogrzewanie Gazowe Truma Combi 6 CP Plus Piecyk
9 999,00 zł 8 129,27 zł
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Bojler Ogrzewanie Gazowe Truma Combi 6 CP Plus Piecyk

Dostępność: brak towaru- dostępny na zamówienie e-mailowe
Cena: 9 999,00 zł 9999.00
Cena netto: 8 129,27 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: KL35298

Bojler Ogrzewanie Gazowe Truma Combi 6 CP Plus Piecyk - Opis produktu

Bojler Ogrzewanie Gazowe Truma Combi 6 CP Plus Piecyk

Kompaktowe, wydajne, niezawodne – to jest przepis na sukces ogrzewania Truma Combi. Ten system kombinuje w udany sposób funkcję ogrzewania i przygotowania ciepłej wody w jednym urządzeniu i jest od wielu lat najbardziej rozpowszechnionym ogrzewaniem w kamperach. Truma wprowadza teraz na rynek nową generację urządzeń Combi: ogrzewanie Truma Combi CP plus z cyfrowym elementem obsługi wyposażonym w wyświetlacz LCD. To ogrzewanie oferuje wyraźnie większy komfort obsługi i liczne nowe funkcje zapewniające indywidualny przyjemny klimat pomieszczenia. Centralną rolę odgrywa przy tym nowy wyświetlacz. Dzięki centralnej gałce sterowania umożliwia intuicyjną obsługę urządzenia, można nawigować w menu i wybierać ustawienia. Systemy tego rodzaju są znaną technologią stosowaną w samochodach np. do sterowania systemami nawigacyjnymi - wyjaśnia Nadja Hazzam, menedżer ds. produktów firmy Truma. – Przy projektowaniu tego nowego wyświetlacza współpracowaliśmy z doświadczonymi użytkownikami i przywiązaliśmy dużą wagę do dobrej czytelnościowi, dużych cyfr i symboli oraz indywidualnie ustawianej jasności.

Precyzyjna regulacja przyjemnej temperatury

Urządzenie jest wyposażone w bardzo pomocne nowe funkcje: Możliwa jest precyzyjna regulacja wymaganej temperatury pomieszczenia – w krokach co 1°C. - Zamiast ustawienia ogrzewania na 3 stopniu, co odpowiadało temperaturze ok. 22°C, można ustawić teraz na elemencie obsługi całkiem dokładnie 22°C. Dalszym plusem jest możliwość kalibracji czujnika temperatury ogrzewania przy pomocy elementu obsługi i ustawienia jeszcze bardziej dokładnej wymaganej przyjemnej temperatury. Zależnie od miejsca instalacji czujnik temperatury może mierzyć wewnątrz pojazdu inną temperaturę – na przykład o kilka stopni niższą. Tę różnicę można w prosty sposób wyrównać i ustawić klimat pomieszczenia odpowiednio do własnych życzeń lub wielkości pojazdu - mówi pani Nadja Hazzam.

Indywidualne ustawienie wydajności dmuchawy

Więcej komfortu i wygody zupełnie według własnych życzeń – pozwala na to nowa, idywidualnie ustawiana wydajność urządzenia Truma Combi CP plus. Klient może wybrać na wyświetlaczu stopnie Eco, High, Boost i funkcję obiegową Vent. W ten sposób możliwa jest cicha, energooszczędna lub wydajna eksploatacja ogrzewania. Szczególnie funkcja Boost zapewnia o 15% szybsze ogrzanie pomieszczenia i osiągnięcie przyjemnej, ciepłej temperatury w krótkim czasie.

Gorąca woda – szybciej gotowa i dłużej do dyspozycji

Podwójna korzyść: Funkcja Boost jest do dyspozycji także w podgrzewaczu wody. Ta funkcja umożliwia szybkie, celowe podgrzanie wody. W tym wypadku w pierwszej kolejności przez 40 minut jest podgrzewana woda. Następnie temperatura wody jest podtrzymywana na wysokim poziomie dla dwóch dodatkowych cykli podgrzewania. Oznacza to, że zagwarantowane jest dłuższe korzystanie z prysznica i krótsze czekanie.

Zegar sterujący: Wszystkie funkcje są programowalne

Wszystkie funkcje komfortowe można ustawić w prosty sposób i wygodnie dzięki nowemu zegarowi sterującemu. – W ten sposób można na przykład zaprogramować nocne obniżenie temperatury lub włączenie funkcji boost do podgrzania wody godzinę przed wstaniem. Dzięki temu można ustawić perfekcyjną temperaturę na noc i zapewnić natychmiastową ciepłą wodę na poranny prysznic – wyjaśnia pani Hazzam. Nowe ogrzewania Truma posiada poza tym dalsze atuty: Zastosowanie wyświetlacza LCD pozwala na uproszczoną diagnozę błędów. Zamiast kodów błyskowych wyświetlane są kody usterek ogrzewania składające się z liter i cyfr, co ułatwia usuwanie usterek. Ale to nie wszystko: Przy pomocy tego wyświetlacza mogą być sterowane także urządzenia klimatyzacyjne Truma Aventa i Saphir. - W ten sposób łączymy wszystkie funkcje ogrzewania i chłodzenia urządzeń Truma w jednym centralnym elemencie obsługi – powiedziała pani Hazzam.

Podsumowując można stwierdzić, że jest to bardzo udany zestaw systemowy na rzecz większego komfortu, indywidualności i przyjemności w samochodzie rekreacyjnym. Nowe urządzenie Truma Combi CP plus jest do dyspozycji jako ogrzewanie zasilane gazem (Combi 4 i 6), ogrzewanie gazowo/elektryczne (Combi 4 E i 6 E) oraz system zasilany olejem napędowym. Obok ogrzewania Combi D 6 istnieje teraz po raz pierwszy wersja z elektrycznym prętem grzewczym, umożliwiająca zasilanie ogrzewania olejem napędowym wzgl. elektrycznie lub w trybie mieszanym.

Dane techniczne

 

Combi 6

 

Zasilanie

Gaz płynny (propan/butan)

 

Ciśnienie robocze

30 mbar

 

Pojemność

10 l

 

Ciśnienie wody

maks. 2,8 bar

 

Czas nagrzewania (z 15°C do 60°C): bojler/ogrzewanie i bojler*

ok. 20 min/ok. 80 min

 

Znamionowa moc cieplna

2000/4000/6000 W

 

Zużycie paliwa

160–480 g/h

 

Natężenie przepływu powietrza

maks. 287 m³/h

 

Pobór prądu (przy 12 V): Tryb pracy ogrzewanie i bojler

0,2 A chwilowo do maks. 5,6 A (średnio ok. 1,1 A)

 

Pobór prądu (przy 12 V): Nagrzewanie bojlera

maks. 0,4 A

 

Prąd spoczynkowy

ok. 0,001 A

 

Ciężar (bez wody)

14,0 kg

 

Wymiary (dł. x szer. x wys.)

510 x 450 x 300 mm

 


art.nr. KL35298

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl