Łańcuch śniegowy Spray Kamper Przyczepa IZZYGRIP

Dostępność: brak towaru- dostępny na zamówienie e-mailowe
Cena: 12,00 zł 12.00
Cena netto: 9,76 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 4.5
Producent: -
Kod produktu: KL44354

Łańcuch śniegowy Spray Kamper Przyczepa IZZYGRIP - Opis produktu

Łańcuch śniegowy w sprayu IZZYGRIP

Nie daj się wyślizgać!

Wiemy, że nie ma śnieżycy na zewnątrz – ale przecież zima jest co roku. Lepiej być przygotowanym – a nawet chyba najlepiej mieć taki IzzyGrip gdzieś w schowku czy przy kole zapasowym – a jak już wszystkich zaskoczy śliski podjazd albo gołoledź – to was nie zaskoczy…

Jakim cudem to działa?

I co może Cię zainteresować – to nie jest żaden „klej na koła” bo klej do wody i mokrego lodu przeważnie lepić się nie będzie. Nasz pomysł wyszedł z przyrody. Gekon potrafi chodzić nawet po pionowej szybie albo wisieć na płaskiej powierzchni do góry nogami. Chodząc po szybie nie zostawia śladów. I może chodzić taki gekon także po mokrej szybie! Sprytne musi mieć łapki.   

I tak pobiegło nasze rozumowanie. Jak gekon to robi? Otóż na jego palcach są takie pędzelki z ultra cienkich nitek. I te nitki dolegając do płaskich powierzchni – takich jak szyba (i oczywiście lód też) zapewniają ogromną siłę przyciągania (naukowo są to oddziaływania międzycząsteczkowe). Coś jakby na chwilę zachodziła między tymi niteczkami a powierzchnią reakcja chemiczna.

I pomysł gekona da się powtórzyć i co więcej – zrobić z tego spray. IzzyGrip składa się tak naprawdę z mieszanki trzech składników. Jeden – to sprytnie dobrany nośnik - użyliśmy ketonu o bardzo szybkim parowaniu (paruje ok. 2 razy szybciej niż czysty alkohol). W końcu w zimie parowanie jest słabe, bo jest zimno – a chcemy popryskać oponę i za 3 minuty jechać, a nie czekać 10 minut, jak w przypadku alkoholu.

Drugi składnik to organiczny polimer, rodzaj żywicy. Jej zadaniem jest wyprzeć wodę i połączyć się z powierzchnią opony. Jest jakby taśmą dwustronnie klejącą, która przytrzyma nasze „włoski gekona” do opony i nie pozwoli zostać im w śniegu czy na lodzie (bo przecież one będą się bardzo silnie tego śniegu czy lodu trzymać).

I wreszcie finalny składnik – to zaawansowany polimer, który potrafi wytwarzać nici przy próbie mechanicznego rozcierania – nawet do 30 000 segmentów polimerowych. Jest właściwie płynny, ale gdy zostanie dociśnięty do płaskiej powierzchni, to w momencie przyłożenia siły poziomej (powiedzmy – poślizgu koła) sieciuje w długie łańcuchy, które dają ogromną przyczepność do powierzchni bez klejenia się do niej. Dosłownie reaguje na próbę poślizgu, ale nie wysila się, gdy tego poślizgu nie ma. Sprytne.

Dlatego takie „łańcuchy w sprayu” wytrzymują nawet 30-40 km jazdy po śniegu i lodzie (choć nie kochają suchego asfaltu). 

Do czego jeszcze można użyć IzzyGrip?

- ciężarówka i stromy podjazd w zimie. Założenie łańcuchów, szczególnie, gdy się już stoi w poprzek drogi to mało miła sprawa. Ale popryskać można przed podjazdem i nie ryzykować. Floty naszych znajomych mają po sztuce w każdym aucie. Tak na wszelki wypadek.

- zima, wózek widłowy i paleta cementu. Niewielkie nachylenie i po robocie. Ale nie z IzzyGrip.

- wyścigi na 400 m lub jakiekolwiek wyścigi, gdzie liczy się szybki start z miejsca. Fajna sprawa mieć taką małą „sztuczkę” w zanadrzu i ruszyć znacznie lepiej i ograniczyć mielenie kołami.

- spodobał się bardzo posiadaczom kamperów i przyczep kempingowych. Wyjeżdżanie z mokrej trawy stało się proste.

- buty i śliskie chodniki.

- koła motocyklów. Oczywiście w głównie używanym obszarze opony IzzyGrip wytrze się o asfalt, ale obszary nieużywane, które mają zadziałać dopiero przy ekstremalnym wychyleniu motocykla od pionu pozostaną pokryte takim dodatkowym „poprawiaczem przyczepności”. A chyba lepiej nie leżeć niż leżeć – szczególnie gdy np. droga jest mokra

art.nr. KL44354

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl