Terodicht masa uszczelniająca 310ml Butylowa Klej

Dostępność: brak towaru- dostępny na zamówienie e-mailowe
Cena: 60,00 zł 60.00
Cena netto: 48,78 zł
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: KL70210

Terodicht masa uszczelniająca 310ml Butylowa Klej - Opis produktu

Terodicht masa uszczelniająca 310ml Butylowa Klej

Terodicht Schwarz jest czarną masą uszczelniającą o konsystencji pasty na bazie kauczuku butylowego z małym dodatkiem rozpuszczalników. Po odparowaniu rozpuszczalników pozostaje trwale plastyczna oraz odporna na starzenie, działanie wody i czynników atmosferycznych z dobrą funkcją uszczelniającą na połączeniu ramy karoserii/ uszczelki gumowej/ szyby. Wypływający spod uszczelki materiał można bardzo łatwo usunąć z szyby, jak i z lakieru metodą dziobania, ponieważ kohezja (wewnętrzna wytrzymałość) masy jest większa niż jej adhezja do podłoża (przyczepność).

Zastosowania:

Terodicht Schwarz służy do uszczelniania szyb samochodowych w nowych uszczelkach gumowych: przednich, tylnych i bocznych. Uszczelniane są powierzchnie pomiędzy uszczelką i karoserią oraz pomiędzy uszczelką i szybą.
Terodicht Schwarz może być także stosowany do uszczelniania połączeń blach karoseryjnych i listew ozdobnych. Uszczelnia nowe uszczelki zakładane na czyste podłoże: szybę i karoserię. Przy wilgotnych szybach albo zabrudzonym podłożu zaleca się zastosowanie masy Terodicht Elastik.

Przygotowanie powierzchni:

Powierzchnie uszczelniane muszą być suche, wolne od kurzu, tłuszczu i piasku jak również od pozostałych elementów zmniejszających przyczepność i brudu.

Nakładanie:

Terodicht Schwarz wyciska się z kartuszy przy pomocy ręcznego wyciskacza – Staku Pistole lub wyciskacza pneumatycznego – Multi Press Pistole i Power Line Pistole. Masę wprowadza się pomiędzy uszczelkę gumową i karoserię oraz pomiędzy uszczelkę i szybę na całym obwodzie otworu szyby, tak aby masa wypełniła wszystkie trudno dostępne profile. Należy jednak pamiętać o tym, żeby nie wprowadzać za dużo masy. Nadmiar wypływającej z pod uszczelki masy należy z grubsza usunąć drewnianą szpatułką. Przy tym nie uniknie się wyciągnięcia masy spod uszczelki. Śladowe pozostałości masy można usunąć po około 10 minutach po nałożeniu, stosując metodę dziobania i przy pomocy małej kulki uformowanej z masy Terostat II, VII lub IX.

Uwaga:

Tak długo jak masa zawiera rozpuszczalnik, występuje mocne ciągnienie się nitek. Dlatego przy usuwaniu nadmiaru masy zaleca się albo odpowiednio długo odczekać, albo większą ilość – jak wyżej zostało opisane – usunąć za pomocą drewnianej szpatułki. Nie zaleca się stosowania zmywaczy i rozpuszczalników, ponieważ prowadzi do rozmazania i zabrudzenia powierzchni.

Magazynowanie:

Zagrożenie przemarznięciem: nie
Zalecana temperatura składowania: 10 do 25 °C
Czas składowania: 12 miesięcy

Parametry:

Kolor: czarny
Zapach: benzyny
Konsystencja: porowata
Gęstość: ok. 1,33 g/cm3
Zawartość ciał stałych: ok. 85 %
Stabilność: dobra
Odporność: na wodę i środki zmywające do szyb (w 20 °C)
Temperatura stosowania: - 30 °C do 80 °C, ( krótkotrwale do 1 godz. ): 100 °C.

art.nr. KL70210

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl