×
Kategorie
Filtrowanie
Cena
-
Marka
Filters
Filtrowanie
Pokazano 1-12 z 15 pozycji

Pokazano 1-12 z 15 pozycji

Stolik kempingowy

Stolik pod namiot lub na wyjazd z przyczepą kempingową to podstawowy elementy wyposażenia każdego podróżnika. Ten funkcjonalny dodatek pozwala na wygodne spożywanie posiłków, wygodne wypicie kubka gorącej kawy, ale też przydaje się dla lepszego zagospodarowania przestrzeni. W ofercie sklepu Turismus znajdziesz stoliki o różnych rozmiarach, które sprawdzą się zarówno w krótszej, jak i dłuższej wyprawie. Doradzamy, jak wybrać najlepszy stolik do przyczepy kempingowej.

Gdzie sprawdzi się stolik kempingowy?

Stół kempingowy powinien towarzyszyć Ci w każdej podróży. Doskonale sprawdzi się podczas przygotowywania posiłków i ułatwia ich serwowanie. To, że jedziesz na wakacje kamperem, wcale nie oznacza, że posiłki musisz spożywać w mało wygodnych warunkach, a naczynia trzymać w dłoniach.

Stolik do kampera sprawdzi się niezależnie od tego, gdzie wyjeżdżasz. Góry, morze czy okolice jezior. Kraj lub zagranica. Z tym prostym gadżetem organizacja wyjazdu stanie się znacznie prostsza. Stolik kempingowy sprawdzi się też na działce. Jest niewielki, a przy tym znacznie tańszy i bardziej praktyczny niż klasyczne, drewniane meble.

Stolik kempingowy składany czy jednoczęściowy?

W sprzedaży znajdziesz zarówno modele stołów jednoczęściowe, jak i składane. Które z nich sprawdzają się lepiej. Jak zwykle, to zależy. W wygodnym, przestronnym kamperze możesz postawić stół kempingowy jednoczęściowy. Brak mechanizmu składającego powoduje, że jest on bardziej wytrzymały i będzie Ci dłużej służył. Z reguły taki stolik do kampera jest też bardziej wytrzymały i można na nim położyć większy ciężar. Niestety skutecznie ogranicza wolną przestrzeń.

Z kolei stolik kempingowy składany to przede wszystkim wygoda. Możliwość złożenia nóg, a niekiedy także blatu powoduje, że cała konstrukcja – kiedy nie jest używana – zajmuje naprawdę mało miejsca. Stolik kempingowy składany w razie potrzeby można szybko rozłożyć i w ciągu kilku minut stworzysz przestrzeń do jedzenia, gry w karty lub pracy.

Czym powinien wyróżniać się dobry stolik kempingowy?

Wybierając stolik do przyczepy kempingowej zwróć uwagę na kilka podstawowych cech, które odróżniają od siebie poszczególne modele. Jaki powinien być dobry stół kempingowy?

Materiał wykonania

Najlepsze modele stolików to te, których stelaż został wykonany z anodyzowane aluminium lub innych, lekkich stopów. Dzięki przemyślanej konstrukcji wyjmowanie stołu z bagażnika i jego rozkładanie będzie proste. Nie hałasuje on też podczas jazdy. Zabieg anodowania dodatkowo zwiększa odporność metalowej konstrukcji na działanie wilgoci. Jeśli podczas kempingu zaskoczy Was deszcz, nic nie szkodzi, stolik nie ucierpi! Odradzamy raczej zakup modeli wykonanych ze stali nierdzewnej. Wprawdzie jest ona wytrzymała, ale takie modele są ciężkie, lubią nieprzyjemnie „klekotać” podczas jazdy. Nienajlepszym wyborem będzie plastik. Wprawdzie cechuje się bardzo niską wagą, ale łatwo może ulec uszkodzeniu.

Wymiary po złożeniu

Oczywiście stolik rozłożony powinien być możliwie jak największy, a co po jego złożeniu? Przed zakupem upewnij się, że bez trudu zmieścisz konstrukcję w przestrzeni bagażowej. Oferowane przez nas stoliki kempingowe po złożeniu mają zaledwie kilkanaście centymetrów średnicy. Po ustawieniu ich w pionie nikną między walizkami i bagażami.

Stolik do kampera a materiał

Blat stołu z reguły jest wykonany z tworzywa sztucznego odpornego na uszkodzenia, rzadziej zaś, materiału tekstylnego. Polecamy wybierać kompozyty, ponieważ są lżejsze i bardziej trwałe. Jednocześnie łatwo utrzymać je w czystości i nie wymagają praktycznie żadnej pielęgnacji ze strony użytkownika. Jeśli stawiasz na tekstylia, wybieraj materiały wodoodporne. Nawet jeśli zdarzy Ci się zalać blat, będzie go można łatwo wysuszyć.

Sposób składania

Poszczególne modele stolików kempingowych mogą składać się w nieco inny sposób. Jedne złożysz do podłużnej paczki zapakowanej w torbę podróżną. Inne będą wyglądały, jak mała walizka. Producenci prześcigają się w wyszukiwaniu ergonomicznych rozwiązań, które gwarantują wygodę korzystania ze stolika oraz jego składania i rozkładania. Warto poświęcić chwilę, aby znaleźć idealny model dla siebie.

Jak zwiększyć stabilność stolika?

Wybierając lekki stolik turystyczny upewnij się, że jest on wyposażony w blokadę przed przypadkowym złożeniem się nóg lub blatu. Może być to niebezpieczne, jeśli na blacie stoją akurat gorące naczynia. Szczególnie zalecamy zwrócić uwagę na blokadę, jeśli ze stolika korzystają dzieci. Czasami trudno przewidzieć ich zachowania.

Przydatnym elementem są też nakładki antypoślizgowe na nogi stolika. Zapobiegają one przesuwaniu się całej konstrukcji, nawet jeśli korzystasz z niej podczas jazdy.

Przydatne dodatki do stolika. Na co zwrócić uwagę?

Zanim wybierzesz stolik do przyczepy kempingowej, zwróć uwagę na proste udogodnienia, które sprawiają, że korzystanie z rozkładanego blatu staje się przyjemniejsze.

Duże znaczenie ma możliwość regulacji wysokości (a niekiedy także kąta nachylenia). W ten sposób łatwo dopasować wysokość na jakiej zawieszony jest blat do wzrostu użytkownika. W zależności od potrzeb można też zrobić z tego samego modelu stół kawowy lub do spożywania posiłków.

Jeśli planujesz na stole kłaść przedmioty ważące kilkadziesiąt kilogramów, postaw na modele wyposażone w środkowy stabilizator. To aluminiowa rurka, która biegnie równolegle do podłoża łącząc ze sobą wszystkie nogi. Sprawia, że blat jest bardziej stabilny i nie kołysze się nawet wtedy, gdy nierówno rozłożysz na nim obciążenie.

Wybierz funkcjonalny i wytrzymały stolik kempingowy w sklepie Turismus

W naszym sklepie znajdziesz szeroką ofertę stolików turystycznych. Oferujemy wyłącznie produkty sprawdzonych marek, jak Brunner, Dukdalf, Euro Trail czy Isabella. Proponowane przez nas modele są lekkie, ale wytrzymałe. Wiele z nich wyposażono w rozwiązania, które sprawiają, że organizacja logistyki i korzystanie ze stolika stają się prostsze.

Jeśli nie jesteś pewien, który model sprawdzi się najlepiej w Twoim przypadku, zachęcamy do kontaktu. Nasi specjaliści pomogą wybrać stolik kempingowy na krótsze i dłuższe podróże.

 

FAQ:

Jak wybrać stolik turystyczny na kemping?

Dopasuj model stolika to warunków w jakich będziesz z niego korzystać. Powinien on być wytrzymały, ale jednocześnie odporny na zabrudzenia i stabilny. Dobrze jest też wybrać model, który łatwo się rozkłada. Dzięki temu organizacja miejsca do wypoczynku zajmie Ci zaledwie kilka chwil.

Czy muszę kupować stolik, jeśli podróżuję kamperem?

Oczywiście, że nie musisz. Uważamy jednak, że stolik kempingowy doskonale ułatwia życie i sprawia, że masz pod ręką wygodne rozwiązania, znane z domu. Sporo osób zapomina o tym, że blaty wykorzystywane są na wiele sposobów i w podróży często ich brakuje. Poza tym stolik turystyczny możesz w łatwy sposób przenieść po złożeniu i zabrać ze sobą np. na ryby.

Mam do wyboru stolik kempingowy z aluminium lub stali. Który z nich warto wybrać?

W praktyce aluminium często będzie sprawdzało się lepiej niż stal. Oferuje zbliżony do niej poziom wytrzymałości, ale jest znacznie lżejsze i odporne na złamania oraz wygięcia. Ramę stolika aluminiowego wyjmie z bagażnika i rozłoży nawet dziecko. W przypadku stołów stalowych będzie to znacznie bardziej uciążliwe.

Jak dbać o stolik turystyczny poza sezonem?

Zanim ostatecznie złożysz stolik i umieścisz go w piwnicy lub na strychu zadbaj o kilka prostych rzeczy. Przede wszystkim usuń z niego wszystkie zabrudzenia i dokładnie osusz. Wilgoć może być przyczyną korozji metalowych elementów. Ruchome elementy, jak zawiasy, blokady czy zatrzaski warto naoliwić, aby funkcjonowały sprawnie i nie skrzypiały. Po złożeniu stolik przechowuj w suchym pomieszczeniu, gdzie panuje temperatura zbliżona do pokojowej. Zwłaszcza silne mrozy mogą uszkodzić plastikowe elementy.

Znalazłem w sprzedaży stolik turystyczny nadmuchiwany. Czy warto go kupić?

Modele nadmuchiwane to budżetowe rozwiązanie. Po złożeniu zajmują bardzo mało miejsca, ale za każdym razem trzeba napełniać je powietrzem od nowa, a to zajmuje czas. W dodatku przebity stolik będzie bezużyteczny, chyba że uszczelnisz ubytek przy pomocy łatki.