×
Kategorie
Filtrowanie
Cena
-
Marka

Namioty użytkowe

Filters
Filtrowanie
Pokazano 1-2 z 2 pozycji

Namiot prysznicowy

Zastanów się, ile razy podczas wyjazdu na kemping lub relaksu na działce brakowało Ci prywatności i tego, aby móc w spokoju wziąć prysznic czy przygotować posiłki dla uczestników wyprawy. Właśnie dlatego niezbędnym elementem każdego wyjazdu powinny stać się funkcjonalne namioty użytkowe. Sprawdź nasze namioty prysznicowe oraz kuchenne i zapewnij sobie komfortowe warunki pobytu, gdziekolwiek się udajesz.

Jak wykorzystać namioty prysznicowe?

Namiot prysznicowy stanowi odpowiedź na wątpliwości podróżników dotyczące utrzymania higieny i załatwiania potrzeb fizjologicznych. Taka kabina ma niewielkie rozmiary i wyglądem przypomina wysoki prostopadłościan. Namiot prysznicowy można wykorzystać jako:

  • przebieralnię – wygodnie zmienisz ubrania lub założysz je po przebudzeniu;
  • łaźnię – korzystając z turystycznego prysznica bez problemu weźmiesz w namiocie kąpielowym prysznic, zachowując prywatność i intymność;
  • toaletę – w przestrzeni namiotu prysznicowego można ustawić również przenośną toaletę turystyczną z myślą o załatwianiu potrzeb fizjologicznych.

Większość tego typu konstrukcji nie jest wyposażona w zintegrowaną podłogę. Dzięki temu woda swobodnie może wsiąkać w grunt.

Jak wybrać namiot prysznicowy?

Podstawowe znaczenie przy wyborze namiotu do kąpieli na konstrukcja. W praktyce najlepiej sprawdzają się rusztowania wykonane z włókna szklanego. Taki materiał jest lekki, elastyczny, ale jednocześnie bardzo wytrzymały. Z kolei tekstylna powłoka ścian i dachu balkonu powinna być hydrofobowa. Dzięki wodoodporności z namiotu można korzystać niezależnie od pogody, a jednocześnie po każdym prysznicu materiał nie jest całkowicie przemoczony. Wytrzymałość materiału na wilgoć określa się w milimetrach słupa wody. Im parametr jest wyższy, tym tkanina lepiej znosi kontakt z wilgocią.

Wybierając namiot prysznicowy warto zwrócić uwagę, czy posiada on otwieraną wentylację. Zazwyczaj będzie to przezroczyste okno wykonane z siatkowanego materiału, które zapewnia przewiew powietrza. W razie potrzeby można je zasłonić, aby schronić się przed wzrokiem osób trzecich, a w jasne dni powoduje, że wnętrze namiotu jest jasne.

Przydatnym dodatkiem są różnego rodzaju kieszonki i siatkowane przestrzeni umieszczone we wnętrzu namiotu. Można w nich umieścić zmianę ubrań, kosmetyki czy przybory toaletowe.

Zwróć też uwagę na wymiary namiotu po złożeniu. Nawet jeśli podróżujesz z przestronną przyczepą kempingową, najprawdopodobniej będzie Ci zależało na zmieszczeniu jak największej ilości ładunku. Namioty, które znajdziesz u nas po złożeniu mają niespełna 30 centymetrów średnicy.

Kup namiot kuchenny i zapewnij sobie komfort podczas podróży

Namiot kuchenny to lekka konstrukcja przeznaczona do przygotowywania w niej posiłków. Bez trudu wstawisz do niego turystyczny stolik i krzesło. Świetnie sprawdzi się podczas wypraw z przyczepą kempingową lub kamperem, a także na polu namiotowym lub działce. Namioty kuchenne są większe niż te prysznicowe, dzięki czemu mogą służyć nawet do spożywania wspólnych posiłków.

W naszej ofercie znajdziesz przestronne namioty kuchenne m.in. renomowanej marki Brunner wyposażone w kilka dużych okien, daszek przeciwsłoneczny. Stelaż jest uzupełniony o stalowe okucia wzmacniające i stabilizujące konstrukcję.

Jaki powinien być namiot kuchenny?

Dobry namiot kuchenny to taki, który zapewnia ochronę przed deszczem, ale też doskonałą wentylację – zarówno od góry, jak i przez okna zamocowane w ścianach. Dzięki temu zapachy powstające podczas przygotowywania posiłków nie będą gromadziły się na niewielkiej przestrzeni, ale ulecą na zewnątrz. Również w tym przypadku warto wybierać uniwersalne konstrukcje wykonane z lekkiego włókna szklanego oraz wodoodpornego poliestru.

Odkryj namioty prysznicowe i kuchenne w sklepie Turismus

Szukasz wygodnych i wytrzymałych namiotów użytkowych, które sprawdzą się podczas wyjazdu z przyczepą kempingową lub na działce? Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. W sklepie Turismus znajdziesz wysokiej jakości produkty renomowanych producentów. Zapewniajmy pomoc przy wyborze wyposażenia turystycznego.