×
Kategorie
Filtrowanie
Cena
-
Marka

Lusterka do holowania

Filters
Filtrowanie
Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Pokazano 1-8 z 8 pozycji

Lusterka do holowania przyczepy

Jazda samochodem, który holuje przyczepę kempingową jest trudniejsza niż w przypadku podróżowania zwykłą „osobówką”. Wie to każdy, kto chociaż raz miał okazję wsiadać za kierownicę z myślą o holowaniu takiego zestawu pojazdów. Nie chodzi jednak wyłącznie o pokonywanie zakrętów i podjazdy pod górę lub zjazdy z przewyższeń. Wielu kierowców – nawet doświadczonych – często ma problemy z wykonywaniem manewrów samochodem z przyczepą, i to nawet małą, nie mówiąc już o kempingowej. W odpowiedzi na ich potrzeby uzupełniliśmy nasz asortyment o lusterka do przyczepy kempingowej. Sprawdź dostępne modele i podróżuj bezpiecznie.

Lusterka do przyczepy kempingowej jako obowiązek wynikający z przepisów prawa

Przede wszystkim dodatkowe lusterka do holowania przyczepy to obowiązek wynikający z obowiązujących przepisów prawa. Zgodnie z treścią rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz ich niezbędnego wyposażenia pojazd samochodowy wyposaża się w lusterka zewnętrzne – dotyczy to również samochodu ciągnącego przyczepę – które muszą zapewnić widoczność do tyłu niezbędną dla bezpieczeństwa w ruchu.

W praktyce standardowe lusterka boczne samochodu nie będą wystarczające, ponieważ można je ustawić wyłącznie tak, aby gwarantowały widoczność bryły pojazdu, ale już nie holowanej przez niego przyczepy. Teoretycznie wprost z przepisów nie wynika, że po każdej stronie muszą być obecne dwa lusterka. W treści rozporządzenia wyraźnie jednak wskazano, że zadaniem bocznych lusterek jest zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu podczas przemieszczania się pojazdem do tyłu. Posługując się wyłącznie lusterkami bocznymi bazowymi z pewnością samochód z przyczepą takiego bezpieczeństwa nie zapewnia.

Dlatego trzeba zamontować dodatkowe lusterka do holowania przyczepy, które poszerzą pole widzenia kierowcy po bokach pojazdu. Dzięki temu w razie zatrzymania do kontroli przez Policję unikniesz mandatu.

Kiedy stosuje się lusterka do holowania przyczepy kempingowej?

Lusterka do przyczepy kempingowej to nie tylko pomysł ustawodawcy i kolejne wymaganie techniczne, ale przede wszystkim element wyposażenia, które ma realny wpływ na komfort i bezpieczeństwo jazdy. Dzięki nim doskonale widzisz, co dzieje się na drodze na całej długości pojazdu. Dzięki temu znacznie łatwiej wykonywać precyzyjne manewry czy zaparkować w precyzyjnie wyznaczonym miejscu.

Niezależnie od tego, jakim rodzajem samochodu holujesz przyczepę, czy będzie to hatchback, kombi czy sedan, dodatkowe lusterka do holowania przyczepy znacząco ułatwią Ci życie. Dzięki drugiemu obrazowi szybciej nauczysz się wyczuwać perspektywę i oceniać odległość dzielącą pojazd od obiektów i dotrzesz na miejsce bez stłuczki i innych, nieprzyjemnych niespodzianek.

Jak wybierać lusterka do przyczepy kempingowej?

W sprzedaży można znaleźć różne lusterka do przyczepy – mocowane od góry, z boku, a także przylegające bezpośrednio do bocznego lusterka auta i zamocowane na wysięgnikach. Które z nich warto wybrać?

W miarę możliwości, jeśli budowa Twojego samochodu na to pozwala, staraj się wybierać lusterka na wysięgnikach. Dzięki kilku dodatkowym centymetrom zapewniają one znacznie lepszy obraz tego, co dzieje się na całej długości przyczepy.

Koniecznie zwróć uwagę na stabilność uchwytu. Większość wysokiej jakości akcesoriów jest przykręcana do górnej krawędzi lusterek za pomocą dwuśrubowego uchwytu, który zapewnia trwałe mocowanie podczas jazdy. Taki system szybkiego demontażu powoduje też, że na noc lusterka można zdjąć, chroniąc je przed kradzieżą. Zapewnia też zabezpieczenie przed wibracjami. Duże znaczenie ma także ruchoma głowica lustra. Korzystając z możliwości obrotu lustrzanej powierzchni dopasujesz ją idealnie do długości przyczepy oraz wysokości siedzenia kierowcy w kokpicie.

Przy wyborze lusterek trzeba również sprawdzić materiał z jakiego wykonana jest rama mocująca. W tanich modelach producenci wykorzystują plastik, który łatwo pęka. Wystarczy lekko uderzyć w element, aby nadawał się do wyrzucenia. Zdecydowanie lepiej sprawdzają się lusterka z ramą wykonaną z aluminium. Jest ono lekkie, ale jednocześnie bardzo wytrzymałe. Dodatkowa warstwa farby nakładanej proszkowo skutecznie zabezpiecza metalowe elementy przed działaniem korozji.

W naszym sklepie znajdziesz lusterka dodatkowe do holowania przyczepy w kilku rozmiarach – małe, zwykłe oraz powiększone.

Szeroki wybór lusterek do przyczepy kempingowej tylko w Turismus.pl

Nasza oferta zawiera wyłącznie wysokiej jakości lusterka dodatkowe takich marek, jak Easy Driver by Reich, Emuk, Haba czy Reich. Wybierz model, który będzie spełniał Twoje oczekiwania i ciesz się bezpieczną jazdą. Wybrane produkty są dostępne w wariancie wypukłym, który dodatkowo poprawia widoczność.

Pamiętaj, że para lusterek to koszt zaledwie kilkuset złotych, a mają one ogromny wpływ na bezpieczeństwo jazdy. Niezależnie od tego czy jesteś początkującym kierowcą czy jeździsz na wakacje z przyczepą kempingową od lat, nie warto na nich oszczędzać. W przypadku częstych wyjazdów zalecamy zakup drugiej pary „na zapas”. Dzięki temu zawsze możesz od razu wymienić element, który podczas jazdy ulegnie przypadkowemu uszkodzeniu.