×
Kategorie
Filtrowanie
Cena
-
Marka

Chemia / Środki czystości

Filters
Filtrowanie
Pokazano 1-12 z 24 pozycji

Płyn do toalet turystycznych

Jazda kamperem to ogromna swoboda i poczucie wolności. Podróżujesz gdzie chcesz, zatrzymując się, kiedy jest Ci wygodnie. Ten komfort idzie jednak w parze z pewnymi ograniczeniami. Korzystając z instalacji sanitarnych zamontowanych w kamperze lub przyczepie warto wozić ze sobą płyny do toalet turystycznych, które pomogą poradzić sobie z nieczystościami i pozostawią po sobie przyjemny zapach. Sprawdź ofertę naszych produktów i wybierz ekologiczny płyn do toalet turystycznych, który będzie jednocześnie skuteczny i nie zagrozi środowisku.

Płyny do toalet turystycznych – dlaczego ich potrzebujesz?

Płyn do toalety turystycznej pomaga zachować odpowiednio wysoki poziom higieny oraz świeżość wszędzie tam, gdzie nie ma możliwości zapewnienia stałego odpływu wody. Sprawdzi się nie tylko w kamperach, ale też przyczepach kempingowych i w toaletach przenośnych typu toi-toi.

Chemia wykorzystywana do utrzymania w czystości toalety turystycznej znacząco różni się od tej, z której na co dzień korzystasz w domu. Dlatego przed wyborem produktu warto upewnić się, czy dany preparat jest przeznaczony do danego celu i korzystać z niego dokładnie tak, jak zaleca producent. Znaczenie ma zarówno ilość wlanego preparatu, ilość dolanej wody, jak i temperatura otoczenia.

Aby utrzymać instalację w czystości, powinno się ze sobą łączyć kilka rodzajów płynów do toalety turystycznej:

  • płyn do zbiornika wody czystej zwiększający efektywność wody do spłukiwania;
  • płyn do zbiornika na nieczystości;
  • płyn do czyszczenia misy toaletowej;
  • płyn do czyszczenia pojemnika na nieczystości.

Te środki są ze sobą komplementarne i wzajemnie zwiększają swoją efektywność. W naszym sklepie znajdziesz produkty z każdej spośród wymienionych kategorii. Przykładowo niebieski płyn do toalet turystycznych Aqua Kem Blue marki Thetford pomoże na bieżąco oczyszczać zbiornik na nieczystości. Z kolei skoncentrowany Casette Tank Cleaner jest idealny do sporadycznego stosowania kilka razy w roku.

Płyn do toalet turystycznych – w zależności od jego rodzaju – powoduje:

  • znikanie przykrych zapachów;
  • rozpuszczenie nieczystości, przez co łatwiej opróżnić zbiornik na fekalia;
  • ograniczenie gromadzących się gazów;
  • likwidację odkładającego się osadu i kamienia;
  • pokrycie wnętrza muszli warstwą ochronną.

Dla większej skuteczności zaleca się łączyć dobry płyn do toalet turystycznych z chemikaliami do czyszczenia spłuczki. Podwójna siła działania skutecznie usunie nieprzyjemne zapachy i ułatwi korzystanie z toalety. Dzięki korzystaniu z asortymentu renomowanych firm utrzymanie instalacji sanitarnej w czystości będzie proste, a Ty nie musisz martwić się o to, czy toaleta będzie sprawna.

Jaki powinien być dobry płyn do toalety turystycznej?

Wybierając płyn do toalety turystycznej należy upewnić się, że może on być wykorzystany dokładnie w tym celu. Instalacja sanitarna w kamperach i przyczepach jest produkowana z wytrzymałego plastiku, ale specjalistyczne preparaty zostały zaprojektowane tak, że nie musisz się martwić o jego uszkodzenie. Wlanie zwykłych środków czyszczących może skutkować nawet trwałym uszkodzeniem toalety.

Warto wybierać produkty, które są przyjazne dla środowiska. Dzięki temu z toalety można korzystać bez stwarzania zagrożenia dla ekologii niezależnie od tego, gdzie podróżujesz.

Jak wykorzystać płyn do toalet turystycznych?

Dobry płyn do toalet turystycznych wspiera utrzymanie turystycznych sanitariatów w czystości. Ważne jest jednak kierowanie się wytycznymi producenta. la maksymalnej efektywności odpowiednią dawkę preparatu należy zalać świeżą wodą. Takie połączenie utrzymuje skuteczność przez kilka dni. Po tym czasie zbiornik należy opróżnić i ponownie dolać płyn czyszczący.

Sprawdź naszą ofertę i wybierz dobry płyn do toalet turystycznych, który spełni swoje zadanie. W ofercie naszego sklepu znajdziesz wyłącznie produkty renomowanych firm, jak Thetford, Lilie, Dometic czy Dr. Keddo. Podróżuj z przyjemnością i ciesz się komfortowym korzystaniem z instalacji sanitarnej na każdym postoju. Skontaktuj się z nami, jeśli potrzebujesz pomocy w doborze idealnego rozwiązania.