×
Kategorie
Filtrowanie
Cena
-
Marka

Przedsionki / Namioty

Filters
Filtrowanie
Pokazano 1-12 z 15 pozycji

Pokazano 1-12 z 15 pozycji

Przedsionek do przyczepy kempingowej to czysta wygoda

Przyczepy kempingowe są dostępne na rynku w różnych rozmiarach, w zróżnicowanych kształtach oraz typach. Tym samym podróżowanie w przyczepie kempingowej przez kilka osób jednocześnie może doprowadzić do zjawiska, jakim jest klaustrofobia, nie mówiąc już o tym, że trudno jest się zabrać ze wszystkimi niezbędnymi akcesoriami, ubraniami, wszelkiego rodzaju wyposażeniem, jedzeniem czy też lekami. Stąd też bardzo istotny jest komfort podróży, a przede wszystkim odpoczynku. Karawaning to coś więcej niż jazda, to zwiedzanie i zatrzymywanie się na krótszy lub dłuższy czas w pięknych miejscach, często niedostępnych, na co dzień dla turystów, którzy nie posiadają przyczepy kempingowej. Aby biwakowanie w większej liczbie osób było komfortowe oraz aby podróż podczas deszczowych dni była przyjemniejsza, przydatne stają się przedsionki do przyczep kempingowych. Dobrej jakości, duży przedsionek do przyczepy kempingowej to namiot, który wielkością i powierzchnią użytkową może nawet kilkukrotnie przewyższyć wielkość przyczepy kempingowej, być miejscem przechowywania żywności, akcesoriów, części, czy nawet miejscem przesiadywania podczas biwaku. Wielu ludzi wykorzystuje również przedsionek do przyczepy kempingowej, jako miejsce do spania.

Przedsionek do przyczepy kempingowej – jaki wybrać?

Jednym z kluczowych elementów, jeśli chodzi o wybór przedsionka jest z pewnością jego wielkość. Ma ona bardzo istotne, wręcz kluczowe znaczenie. Dlatego też w naszej ofercie znajdziecie państwo przedsionki – namioty o zróżnicowanej wielkości. Ci, którzy potrzebują bardzo dużej przestrzeni dodatkowej podczas postoju, znajdą przedsionki o bardzo dużych gabarytach, gdzie prócz miejsca do przechowywania, znajdują się nawet dodatkowe miejsca noclegowe, które z powodzeniem można wykorzystywać na przykład podczas letnich miesięcy, kiedy to nocowanie w namiocie jest przyjemnością. Natomiast pozostali, którzy chcą jedynie w czasie postoju usiąść na spokojnie, zjeść, wypić kawę na świeżym powietrzu, a jedynie ukryć się przed słońcem wybiorą pawilon. Jak wielki jest przedsionek do przyczepy kempingowej na pewno ma kolosalne znaczenie, szczególnie wtedy, kiedy sama przyczepa jest niewielkich rozmiarów. Nasza oferta obejmuje przedsionki w formie namiotów, wykonane z bardzo wysokiej jakości materiałów, które charakteryzują się prostą i stabilną konstrukcją, olbrzymią powierzchnią użytkową oraz naprawdę bardzo atrakcyjnym wyglądem, co również nie jest bez znaczenia dla większości karawaniarzy. Dzięki tak szerokiej ofercie oraz bogatej dostępności, każdy dobierze wielkość przedsionka zgodnie ze swoimi potrzebami.

Przedsionek do przyczepy kempingowej - łatwy i szybki montaż

W przypadku namiotów, które są przedsionkami przyczep kempingowych, istotnym elementem jest łatwość montażu, demontażu, a także szybkość wykonywania tych czynności. Ponadto, w przypadku przedsionka istotne jest również zajmowane przez niego miejsce po samym złożeniu. Posiadamy więc przedsionki, które dedykowane są do konkretnych przyczep. Doskonale sprawdzają się między innymi jako elementy „dobudowane”, czyli takie, które można z powodzeniem zamontować na dachu czy przy podwoziu samej przyczepy. Oczywiście nie każda przyczepa kempingowa ma dedykowany przedsionek, stąd też posiadamy uniwersalne przedsionki do przyczep kempingowych. Charakteryzuje je bardzo szybki i jednocześnie banalnie prosty montaż oraz demontaż, a także kompaktowość po złożeniu. W ten sposób osiąga się zamierzony efekt, jakim jest niewielkie zajmowanie miejsca podczas podróży i olbrzymia przestrzeń już po rozłożeniu takiego namiotu. Wiele osób podróżując przyczepą kempingową przenosi się z dnia na dzień, dla nich istotna jest mobilność, jaką zapewniają nasze namioty – przedsionki. Dla innych bardzo istotne jest na przykład to, aby taki przedsionek do przyczepy kempingowej był pojemny oraz nadawał się zarówno do przechowywania, jak również do spania w nim. Wszystkie te warunki spełniamy w naszej szerokiej ofercie. Przedsionki w przyczepach kempingowych są ważnym elementem wyposażenia i każdy prędzej czy później chętnie z nich korzysta.

Przedsionek do przyczepy kempingowej – czy tylko do kempingu?

Właśnie nie tylko! W naszej ofercie możecie też spotkać przedsionek do busa. Może być on trochę mniejszych rozmiarów niż przedsionek do przyczepy kempingowej, lecz nie jest to jego główną cechą. Jest po prostu lepiej dostosowany do rozmiarów i kształtów poszczególnych busów. Bardzo fajnie może sprawdzić się w podróży, dlatego że w busie nie mamy miejsca żeby na spokojnie usiąść i zjeść przy stole tak jak w przyczepie kempingowej. Dlatego zatrzymujemy się, montujemy nasz przedsionek, co trwa dosłownie kilka minut, rozkładamy stolik i krzesła, które i tak zabraliśmy na kemping, i zaczynamy jeść czując się jak przy domowym stole.

Namioty do przyczepy kempingowej

Podróżowanie kamperem lub wakacje z przyczepą kempingową mają swoją specyfikę. Jednym z jej elementów jest niewielka ilość prywatnej przestrzeni. Po wyjściu z pojazdu znajdujesz się już na polu kempingowym. Na szczęście ten problem można łatwo rozwiązać, sięgając po namiot do busa. Namiot do przyczepy kempingowej to prosty sposób na stworzenie lub powiększenie przestrzeni przeznaczonej dla pasażerów. Jak wybierać namiot do przyczepy kempingowej?

Czy namiot do busa to obowiązkowy element wyposażenia kampera?

Podróżując kamperem lub z przyczepą kempingową nie musisz korzystać z zadaszenia. Wiele osób tego nie robi, choć podróżują od lat. Niemniej jednak warto się na to zdecydować. Dlaczego?

Przede wszystkim w ten sposób stwarzasz niewielką przestrzeń, która odgradza Cię od otoczenia oraz wzroku osób trzecich. Niewielkim kosztem można poczuć się jak „u siebie”, a nie na wyjeździe w terenie. Namiot do busa kreuje niewielki „ganek” w obrębie którego można wygodnie rozstawić krzesełka turystyczne, stolik czy rozpalić grilla.

Zadaszenie tworzy osłonę przed palącym słońcem – a kiedy pada – także przed deszczem. Nie musisz chować się do ciasnej przyczepy, można spokojnie zostać na zewnątrz i cieszyć się widokiem natury.

Jaki namiot do przyczepy kempingowej wybrać. Rodzaje zadaszeń

Miłośnicy caravaningu wyróżniają kilka rodzajów zadaszeń, zazwyczaj dopasowując je do długości i częstotliwości wyjazdów. Jak zapewne się domyślasz, te najprostsze przypominają zwykły daszek montowany na przyczepie lub kamperze. Z kolei przedsionki na długie wakacje można porównać z solidnie zabudowanym namiotem. Jakie namioty do busa znajdziesz u nas?

  • na najkrótsze wyjazdy polecamy zadaszenie w postaci markizy. Rozkłada się ją błyskawicznie i równie łatwo można ją złożyć i zdemontować albo zwinąć i przypiąć do dachu. Dobrze osłania od słońca, ale nie izoluje od wiatru i nie stwarza odizolowanej przestrzeni;
  • na nieco dłuższe wyjazdy warto wyposażyć się w zadaszenie złożone z dachu oraz przynajmniej dwóch – albo nawet trzech – ścian;
  • w przypadku najdłuższych tras najlepszym rozwiązaniem będą namioty w pełni zabudowane, o dużej przestrzeni, wyposażone w odsłanianie okna. W przypadku niektórych produktów, np. marki Euro Trail, można je rozstawić samodzielnie i nie wymagają.

Jak wybierać namiot do przyczepy kempingowej?

Wybierając duży namiot do przyczepy kempingowej warto zwrócić na jakość wykonania jego poszczególnych elementów. Przede wszystkim stelaż i rurka dachowa powinny być wykonane z włókna szklanego. To bardzo wytrzymały, a przy tym elastyczny materiał, który zapewnia stabilność całej konstrukcji, ale jednocześnie sprawia, że namiot dobrze radzi sobie nawet z silnymi podmuchami wiatru.

Kolejną kwestią jest podłoga. Aby nie przeciekała i zapewniała realną izolację od gruntu, warto wybierać namioty, w których podłoga jest zapinana na zamek.

Bardzo ważna jest też konstrukcja szwów łączących poszczególne elementy namiotu w jedną całość. W wysokiej jakości wyrobach stosuje się szwy klejone. Rozwiązanie polega na tym, że wzdłuż szwy podkleja się pasek materiału lub tworzywa syntetycznego, który izoluje dane miejsce przed przeciekaniem wilgoci. Dzięki temu w razie deszczu woda nie będzie przeciekała do wnętrza przedsionka.

Jaki poliester na namiot do przyczepy kempingowej? Lepiej wybrać materiał wodoodporny czy przepuszczalny?

Wiele osób wybierając przedsionek do przyczepy kempingowej stawia na materiały w pełni wodoszczelne. Rzeczywiście mają one tę ogromną zaletę, że – niezależnie od siły padającego deszczu – można schronić się bezpiecznie we wnętrzu przedsionka. Całkowita wodoszczelność ma jednak poważną wadę. Takie materiały nie oddychają, więc do wnętrza szybko zakrada się zaduch, a przedsionek trzeba często wietrzyć. W przeciwnym razie tekstylia łatwo „łapią” nieprzyjemne zapachy, których bardzo trudno jest się wtedy pozbyć.

W sklepie Turismus.pl znajdziesz wysokiej jakości dachy do przyczepy wykonane z ognioodpornego i oddychającego poliestru. Taki materiał bez trudu wytrzyma nacisk nawet kilku tysięcy milimetrów słupa wody, a jednocześnie nie powoduje, że spędzanie czasu w przedsionku po dłuższym czasie staje się męczące.