×
Kategorie
Filtrowanie
Cena
-
Marka

Organizery / Torby

Filters
Filtrowanie
Pokazano 1-12 z 20 pozycji

Organizery do samochodu

W bagażniku samochodowym przewozimy często mnóstwo rzeczy – od apteczki i gaśnicy, aż po walizki podróżne czy siatki z zakupami. Aby zapewnić sobie ich wygodny i bezpieczny transport, dbając jednocześnie o zachowanie porządku w tej części auta, zalecane jest zaopatrzenie się w specjalne organizery do samochodu. To akcesorium, które powinien mieć w swoim aucie każdy kierowca, który ceni sobie ład i porządek.

Organizery do samochodu i inne akcesoria do przechowywania rzeczy w samochodzie

Aby wszystkie przewożone rzeczy były ułożone nieruchomo, koniecznym staje się wyposażenie auta w odpowiednie akcesoria. Oczywiście nie zaszkodzi również przeprowadzić systematycznych porządków w samochodzie. W przypadku gdy w środku znajdują się zupełnie niepotrzebne przedmioty i sprzęty, nadszedł najwyższy czas, by je wyrzucić. Skupiając się na szerokiej ofercie akcesoriów, których zadaniem jest uporządkowanie wnętrza auta, warto przejrzeć się kolejno organizerom, siatkom i skrzynkom.

Organizery do samochodu przeważnie produkowane są z miękkich i elastycznych materiałów. Są podzielone na kolejne przegrody lub posiadają kieszenie. Ponadto można nabyć je w różnych wielkościach – od dość sporych, po całkiem małe. Dzięki temu każdy kierowca może dopasować rozmiar do swoich potrzeb i gabarytów auta. Zastosowanie tego typu akcesoriów samochodowych pozwala na oddzielenie od siebie przegrodami różnego rodzaju przedmiotów. Dodatkowo organizery do samochodu zapewniają bezpieczeństwo podczas jazdy. A gdy po czasie okaże się, że organizer nie jest już potrzebny, z łatwością można go zdemontować.

Przechowywanie rzeczy w samochodzie ułatwiają również specjalne siatki, które są bardzo wygodne w montażu. Nie bez powodu zyskały już tak dużą popularność. Zasadniczo wyróżnia się trzy typy tego typu akcesoriów – siatki na rzep, siatki podłogowe i siatki torby. Te pierwsze posiadają dodatkowy rzep, dzięki któremu przymocowuje się je przy ścianach bagażnika. Tego typu siatki są polecane do przechowywania drobnych przedmiotów. Z kolei te drugie w pewien sposób dociskają przewożone przedmioty do dna bagażnika. Siatki torby, czyli ostatni rodzaj, swoim kształtem przypominają zakupowe torby, chociaż w praktyce okazują się o wiele trwalsze i solidniejsze. Można w nich przechowywać zarówno mniejsze, jak i większe przedmioty – wszystko to, co potrzebne podczas dłuższej trasy.

Organizer do bagażnika czy torba samochodowa?

Organizer do bagażnika samochodowego dostępny jest w kilku różnych wersjach. Rynek motoryzacyjny oferuje między innymi torby samochodowe. Sprzedawane są one zarówno pojedynczo, jak i również w formie praktycznych zestawów. Dzięki tego typu torbom, w bagażniku może zmieścić się nawet o trzydzieści procent więcej przedmiotów niż w przypadku klasycznych walizek czy plecaków. Poprzez to, że doskonale wypełniają one przestrzeń, doprowadzają do zwiększenia bezpieczeństwa przewożenia znajdujących się w ich wnętrzu rzeczy. Przed zakupem takiej torby samochodowej, należy upewnić się, iż wykonana została z trwałych, odpornych na działanie warunków atmosferycznych, jak również łatwych w czyszczeniu materiałów, oraz że posiada ona praktyczne przegródki an niezbędne drobiazgi.

Organizer do bagażnika produkuje się najczęściej wykorzystując lekkie, wytrzymałe tworzywa. Istotnym elementem każdego organizera do bagażnika jest stabilne mocowanie, którego celem jest zapewnienie produktowi należytej przyczepności.

To jednak nie wszystkie rozwiązania, jakie oferuje współczesny rynek motoryzacyjny. Na sklepowych półkach można spotkać się również z uniwersalnymi workami podróżnymi zamykanymi za pomocą ściągającego sznurka, które można nosić na plecach. To świetny sposób na wygodne przewożenie koców, bielizny, poduszek czy dziecięcych zabawek.

Organizer na fotel – jakie są jego wady i zalety?

Praktyczny schowek na zabawki, których dzieci mają w obecnych czasach naprawdę sporo, to podczas długiej podróży absolutna konieczność. Tym bardziej że maluchy są nadzwyczaj niecierpliwe, a niekończąca się trasa na wakacje bardzo je męczy. Dzięki temu, że ulubione maskotki, lalki czy samochodziki będą miały przy sobie, dosłownie na wyciągnięcie ręki, podróż minie im o wiele szybciej i przyjemniej. Co więcej, gdy tylko poczują pragnienie albo głód, samodzielnie mogą również sięgać po kanapkę albo napój. Organizer na fotel gwarantuje więc porządek, jak również jest funkcjonalny w przypadku podróży z dziećmi.

Ochrona fotela przed zabrudzeniami to jego kolejna, ważna zaleta. Zakładając organizery na fotele pasażera i kierowcy, chroniona jest skóra lub materiał, z którego te są wykonane. Wady tego typu produktów przeważnie występują w przypadku, gdy zakup dotyczy wątpliwej jakości organizera. Jeśli jest on wykonany z nietrwałego materiału, nie posłuży zbyt długo. Natomiast taki organizer na fotel, który nie posiada dobrze wyprofilowanych zapięć, może nie udźwignąć ciężaru schowanych w nim przedmiotów i po czasie, samoistnie się odpinać.

Wybierając organizer na fotel, zaleca się postawić na model, który ma wiele do zaoferowania. Nie tylko pod względem pojemności, ale również wykonania. Mowa oczywiście o organizerach ochronnych wielokieszonkowych. Kupując taki rodzaj organizera, nie trzeba przejmować się modelem samochodu i tym, czy aby na pewno będzie pasował do wnętrza auta, ponieważ jest on na tyle uniwersalny, że pasuje na tył każdego fotela. Dzięki specjalnemu stelażowi usztywniającemu zapewnia stuprocentową stabilność.

Kuferki samochodowe i skrzynki a bezpieczeństwo w trakcie jazdy

Skrzynki stanowią ostatni typ najczęściej wykorzystywanych akcesoriów do przechowywania. Kierowcy trzymają w nich narzędzia niezbędne w trakcie drobnych napraw samochodu. Jednak tego rodzaju sprzęt z reguły przechowuje się w garażu. Do przewożenia w samochodzie podobne akcesoria po prostu się nie nadają, gdyż nie jest możliwe przymocowanie ich do podłoża czy boków bagażnika. A brak zabezpieczeń, w przypadku kolizji może stanowić poważne ryzyko dla kierowcy i pasażerów.

Zupełnie czym innym są specjalne kuferki, które wykonane są z odpowiednich materiałów i wyposażone w rzepy. Takie akcesoria z powodzeniem można wykorzystywać we wnętrzu samochodu. Jak więc widać, wiele zależy tak naprawdę od materiału wykonania. Najważniejsze by był on miękki oraz nie stanowił dodatkowego niebezpieczeństwa. Ewentualnie może być to plastik lub inny surowiec, który zostanie właściwie zabezpieczony i unieruchomiony.