×
Kategorie
Filtrowanie
Cena
-
Marka

Pokrowce zewnętrzne

Filters
Filtrowanie
Pokazano 1-12 z 37 pozycji

Pokrowiec na przyczepę kempingową

Właściciele przyczep kempingowych często stają przed problemem, który pojawia się po sezonie, a mianowicie – gdzie przechowywać przyczepę, kiedy nie jest użytkowana. Pozostawienie jej na świeżym powietrzu przez długi czas może przynieść negatywne skutki, a przykrycie przyczepy kempingowej zwykłą plandeką czy innym materiałem może skutkować porysowaniem i uszkodzeniem powierzchni. Pokrowiec na przyczepę kempingową skutecznie zastępuje garaż lub wiatę i stanowi zabezpieczenie przed szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych. Jest to niezbędne wyposażenie każdego właściciela domu na kółkach. Pokrowce na przyczepy kempingowe powinny być wodoodporne, przewiewne i wykonane z wytrzymałego materiału.

Dlaczego pokrowiec na przyczepę kempingową ma znaczenie?

Nieodpowiednio zabezpieczona przyczepa kempingowa może ulec uszkodzeniu, zwłaszcza w sezonie zimowym, kiedy to aura jest niesprzyjająca, a śnieg, grad i mróz dokuczają nie tylko ludziom, ale również samochodom. Wilgoć oraz niska temperatura mają negatywny wpływ na metalowe części, które stają się bardziej podatne na awarie i korozję. Woda, która dostanie się do środka pojazdu może przyczynić się do powstania pleśni. To z kolei może przerodzić się w nieprzyjemny zapach, a także spowodować dolegliwości zdrowotne, zwłaszcza u alergików. Dlatego już zawczasu warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie przyczepy kempingowej i kupić pokrowiec na przyczepę kempingową. Chroni on przed opadami i sprawia, że niska temperatura nie wpływa znacząco na stan przyczepy. Dodatkowo pokrowce na przyczepy kempingowe stanowią ochronę przed zwierzętami, które chcą się schronić przed zimnem i śniegiem.

Wodoodporny pokrowiec na przyczepę kempingową, wykonany z oddychającego materiału pozwala na wydostanie się wilgoci na zewnątrz, a jednocześnie ogranicza przedostawanie się wody, kurzu i wszelkich zanieczyszczeń do środka. Wyposażony w zamki błyskawiczne, umożliwia otwarcie całego boku lub tylko jego połowy. W warstwie wewnętrznej powinna znaleźć się miękka, nierysująca karoserii powłoka. Warstwa środkowa złożona z folii oddychającej i warstwa zewnętrzna wykonana z trwałego polipropylenu, to najlepsze rozwiązanie na każdą pogodę.

Który pokrowiec na przyczepę kempingową wybrać?

Pokrowce na przyczepy kempingowe, które osłaniają jedynie dach, są zdecydowanie mniej skuteczne względem ochrony całej przyczepy, zwłaszcza w przypadku stosowania ich poza sezonem, gdy przyczepa stoi na otwartym powietrzu. Chronią przed deszczem, ale jedynie dach. Reszta sprzętu jest narażona na uszkodzenia i inne szkody. Pełne pokrowce na przyczepy kempingowe zabezpieczają ją przed wszelkimi niekorzystnymi działaniami z zewnątrz. W rezultacie sprzęt jest dłużej zdatny do użytku i rdza, pleśń czy zwierzęta nie są mu straszne.

Jakie są zalety pokrowców na przyczepy kempingowe?

Pokrowiec na przyczepę kempingową pozwala na oszczędności na potencjalnych naprawach i zachowuje idealny wygląd sprzętu. Zwykła plandeka może ochronić przyczepę przed deszczem, ale nie zabezpiecza jej w całości. Wilgoć z łatwością przedostaje się do wnętrza, sprzyjając rozwojowi bakterii i drobnoustrojów, które są odpowiedzialne za nieprzyjemny zapach i trudno się ich potem pozbyć. Ponadto plandeka może zarysować przyczepę i uszkodzić jej powierzchnię. Pokrowce na przyczepy kempingowe pokrywające cały pojazd nie niszczą powłoki zewnętrznej, pozwalają na wymianę powietrza, dzięki czemu wilgoć nie będzie groziła przyczepie. Podsumowując, warto zainwestować w pokrowiec na przyczepę kempingową, gdyż ta inwestycja zwróci się z nawiązką i to w bardzo krótkim czasie.

Jak dobrać pokrowiec na przyczepę kempingową?

Kupując pokrowiec na przyczepę kempingową należy wziąć pod uwagę zjawiska atmosferyczne. Jeśli pokrowiec ma być używany jesienią i zimą, to dobrze aby był wodoodporny. Gdy będzie chronił przyczepę latem, to powinien gwarantować również ochronę przed promieniami UV. Ważny jest oczywiście rozmiar. Każdy producent wskazuje wymiary pokrowca po rozciągnięciu i podaje długość całkowitą przyczepy do jakiej pasuje.

Pokrowce na przyczepy kempingowe mogą się różnić, jedne będą osłaniały cały pojazd, inne stanowią jedynie zadaszenie, chroniące sam dach. Jeszcze innym typem są osłony na koła. Wszystkie modele teoretycznie można użytkować całorocznie, w zależności od potrzeb. Osłony na koła przydadzą się przeważnie w trakcie trwania sezonu wakacyjnego. Chronią oponę przed niekorzystnym wpływem, jaki mają promienie słoneczne. Zapobiegają także wielu nieprzyjemnym niespodziankom, które mogą spotkać użytkowników kamperów lub przyczep kempingowych.

Pokrowiec na przyczepę kempingową zaprojektowano tak, aby chronił pojazd z zewnątrz przed płowieniem, a jednocześnie umożliwiał odparowywanie wilgoci na zewnątrz. Ogranicza też przenikanie kurzu do środka. Pokrowce mają trójwarstwową lub czterowarstwową budowę. Warstwa zewnętrzna to zazwyczaj wytrzymały polipropylen, środkowa to oddychająca folia, a wewnętrzna ma nierysującą powłokę. Dodatkową zaletą pokrowców na przyczepy kempingowe jest to, że są łatwe do złożenia i przechowywania – producenci często dołączają poręczną torbę na pokrowiec.

Przygotowanie przyczepy kempingowej na zimę

Po skończonym sezonie należy zabezpieczyć przyczepę i przygotować ją na zimę. Od czego zacząć? Najpierw należy odpowiednio zaparkować przyczepę, a drzwi oraz otwory wentylacyjne uchylić, zapewniając przewiew. Wnętrze należy dokładnie posprzątać, wymiatając resztki jedzenia i brudu, które mogą przyczynić się do powstania pleśni i grzyba. Poduszki, kołdry i materace można zabrać do domu, aby nie zawilgotniały. Szafki i schowki należy opróżnić, a drzwiczki pozostawić uchylone. Podobne postępowanie powinno objąć lodówkę i kuchenkę. Następnie powinno się spuścić wodę z systemu hydraulicznego i zabezpieczyć go specjalnym płynem do konserwacji. Warto również odkręcić kraniki, przedmuchać instalację wodną i wypuścić ze zbiornika resztki wody. Należy sprawdzić czy syfony w brodziku i umywalce są suche i czyste.

Jeśli wnętrze pojazdu zostało należycie zabezpieczone, to pora na zewnętrze. Karoserię powinno się dokładnie umyć i osuszyć, a na koniec nałożyć pokrowiec na przyczepę kempingową. Produkt wyposażony jest w uchwyty i zamki błyskawiczne, które ułatwiają założenie i dopasowanie do pojazdu. Dla większej wygody polecamy również pokrowce na przyczepy kempingowe w postaci daszków, czyli osłony dachu pojazdu oraz pokrowce ochronne na koła.