×

Naczynie wyrównawcze ciśnieniowe zbiornik Lilie LP1805

Producent: Lilie
Kod produktu: 303/129
259,00 zł
Brutto

210.57 netto

z 3 szt.

wsparcie klienta
na każdym etapie zamówienia

szybka dostawa
zamówienie do godziny 13 wysyłamy tego samego dnia

darmowy zwrot
do 20 dni, zwrot środków w ciągu 24h od otrzymania zwrotu

Naczynie wyrównawcze ciśnieniowe zbiornik Lilie LP1805

Zbiornik wyrównawczy ciśnienia znacznie zwiększa wygodę małych systemów zaopatrzenia w wodę w przyczepach kempingowych oraz kamperach. Po zainstalowaniu tego urządzenia woda wypływa natychmiast, równomiernie i delikatnie. Zbiornik wyrównawczy utrzymuje stałe ciśnienie w instalacji. Pochłania drgania pompy i tym samym zmniejsza pulsację strumienia wody. Zbiornik wyrównawczy składa się z dwóch komór oddzielonych od siebie elastyczną membraną. W jednej komorze jest powietrze natomiast druga wypełniona jest wodą i podłączona do instalacji. Gdy ciśnienie w komorze wodnej wzrasta, objętość komory powietrznej zmniejsza się i powstaje przeciwciśnienie. Jeśli poziom ciśnienia po stronie komory wodnej spada, komora powietrzna rozszerza się i przenosi zmagazynowaną tam energię ciśnienia na stronę wodną przez membranę. To naprzemienne wyrównanie ciśnienia następuje szybko i automatycznie. Urządzenie działa optymalnie, gdy ciśnienie w komorze powietrznej jest identyczne z ciśnieniem restartu zastosowanej pompy wodnej. Regulacja urządzenia odbywa się za pomocą pompki rowerowej poprzez zawór w obudowie zbiornika. Zbiornik wyrównawczy jest dostarczany z fabryki z ciśnieniem w komorze powietrznej około 1,4 bara.

Jest to idealny dodatek do pomp ciśnieniowych. Naczynie niweluje nierówny przepływ wody, zmienność ciśnienia oraz wydłuża żywotność pompy. Zapobiega ciągłemu włączaniu i wyłączaniu się pompki. Montażu należy dokonać pomiędzy pompą a bojlerem lub osprzętem. Ten zbiornik może być montowany w dowolnej pozycji!

cechy produktu:

sprawia, że pompa działa równomiernie i cicho, bez rozpryskiwania i pulsowania,
wydłuża żywotność ciśnieniowej pompy,
skraca czasy włączania i wyłączania,
zbiornik można zamontować w dowolnej pozycji,
kompaktowa konstrukcja,
amortyzowane mocowanie na gumowych nóżkach,
nie wymaga zasilania.

dane techniczne:

kolor: czarny,
przyłącza: 2 x gwint 1/2 cala (w naszej ofercie można dokupić króćce proste  art.nr. 303/020-1 lub kątowe art.nr. 303/018-1),
pojemność zbiornika: około 0,75L,
wymiary (wysokość x szerokość x głębokość): 200 x 125 x 114 mm,
otwór montażowy 105 mm
urządzenie fabrycznie skalibrowane na ciśnienie około 1,4 bar,
maksymalne ciśnienie robocze: 8,6 bar,
waha: 383 g,
model: LP1805,
normy: DIN 2001-2 W270 KTW,
producent: Lilie.

art.nr. 303/129

Za zakupy powyżej 100zł dostawa GRATIS!